Ще има ли «великденска кошница» на достъпни цени?

Written by

in

Готови ли са търговските вериги да отговорят на идеята на земеделското министерство за „Великденска кошница“ на достъпни за потребителите цени?

Късно в петък ведомството предложи на големите търговци да продават агнешко, ярешко, яйца, козунаци и тематични сладкарски изделия за празника на достъпни за потребителите цени.

Министърът на земеделието Георги Тахов нарече инициативата „социален експеримент“. От ведомството уточниха, че инициативата не е обсъждана с търговските вериги, а това е предложение за сътрудничество, предава бТВ.

Големите търговски вериги заявиха, че всеки търговец прави промоциите според асортимента и ценовата си политика. Голяма част от тях вече са обявили промоционалните си стоки в седмицата преди празника. Към момента няма единно мнение за това дали търговските вериги ще се включат. Всеки търговец ще ще решава сам.

От министерството обаче посочват, че вече има магазини, които са се включили в инициативата.

Comments

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *