Декемврийският хакатон е на тема Активен Бургас

На 14 декември, петък, ще започне хакатон, чиято цел е създаването на софтуерни приложения на тема "Активен Бургас".

Тридневното събитие ще приключи на 16 декември, неделя. Хакатонът ще се проведе в залите на Университет "Проф. д-р Асен Златаров". Ще има осигурен достъп до 21:00 ч. в петък и събота, напитки, интернет връзка и удобни места за работа на всички екипи.

Форма за регистрация можете да намерите на адрес:

http://hackathon.chemguide.info/registration.html

За допълнителна информация:

http://hackathon.chemguide.info/index.html   

Откриването на хакатона е насрочено за 14 декември от 17:00 в зала 221 на Органичен Корпус на Университет "Проф. д-р Асен Златаров" - Бургас.

Амбицията на организаторите е събитието да стимулира прилагането на съвременните технологии в ежедневието на хората и живота в града. Хакатонът ще има важен принос за развитие на ИТ общността в Бургас. Допълнителните очаквани ефекти са сформиране на екипи от хора, които се допълват като знания и умения и продължават работа по проектите след приключване на събитието.

Няма ограничение за използваните технологии, библиотеки, платформи и програмни езици. Необходимо е екипите да предадат прототип на своя продукт, който да има поне една работеща функционалност или ясна концепция за приложение с частично написан изходен код. В последния ден на хакатона - неделя, 16 декември - участниците ще направят демонстрация на своите приложения пред жури.

Допустими участници са екипи от най-малко двама души, които могат да се сформират както предварително, така и в началото на самия хакатон. Задължително е поне един човек от екипа да има познания по програмиране, без значение нивото и опита в областта на софтуерни разработки.

За всички участници ще има награди, които са осигурени от спонсорите на събитието. Първите три проекта, оценени най-високо, ще бъдат допълнително стимулирани с изненади от организаторите.

КРИТЕРИИТЕ ЗА ОЦЕНКА НА ПРИЛОЖЕНИЯТА СА:

* Оценка на идеята.

* Работеща функционалност на приложението.

* Начин на изпълнение, качество на програмния код и избрания подход.

* Потребителски интерфейс.

* Потенциал на приложението.

Ще бъдат предоставени насоки и идеи за приложения на тези участници, които нямат предварителна концепция за това, което биха желали да разработват.

ПРАВИЛА НА ХАКАТОНА:

- Участниците могат да си изберат под какъв лиценз да бъде написания от тях код в рамките на хакатона - препоръчително е свободен лиценз.

- Работата по проектите стартира с началото на хакатона. Не се допуска участие с напълно или частично готови приложения, които са разработени преди хакатона.

- Приложенията, които не са завършени и нямат работеща функционалност, също се представят на финалния ден и се оценява потенциала им и проблема, който решават.

- Спонсорите и партньорите на събитието имат право да дават индивидуални награди на избрани от тях участници.

Събитието се организира от:

УНИВЕРСИТЕТ "ПРОФ. Д-Р АСЕН ЗЛАТАРОВ" - БУРГАС

Катедри "Компютърни системи и технолгии" и "Компютърни и информационни технологии"

Студентски съвет към Университета

СЪВМЕСТНО С:

Община Бургас, Фирма Технологика,  Иновационни Системи - Бургас

Профилирана природоматематическа гимназия "Акад. Никола Обрешков"

Професионална гимназия по Електротехника и Електроника "Константин Фотинов"

Професионална гимназия за Компютърно Програмиране и Инoвaции

Професионална гимназия по Механотехника и Електроника

Професионална Гимназия по Химични Технологии "Академик Н. Д. Зелинский"

СПОНСОРИ НА СЪБИТИЕТО СА:

Технологика, ScaleFocus, Мусала Софт, Болница Дева Мария, Клъстер ИКТ Бургас, Кодифик, Комплекс 2000,  Джей Софт, ERP Bulgaria, EPAM, Българска Аутсорсинг Асоциация, Sutherland.