Реформаторите: Инфраструктурните обекти са приоритет

Д-р Костадинов: Целта ни е достъпно и гарантирано здравеопазване

Приоритет в предизборната програма на Коалиция Реформаторски блок-Глас народен в Бургас са инфраструктурните проекти, заяви водачът на листата Костадин Марков.

Днес реформаторите откриха предизборната си кампания. Най-важни сред инфраструктурните обекти са Северният и Южният обходи на Бургас, пътят за Малко Търново и границата, пътят за Слънчев бряг и обходът на Камено.

„Акцентите са свързани с лобизъм, в чистия му вид. Пречиствателните станции са докарани почти на 100%. Осъзнах, че законодателните промени са много важни. Имаме добро самочувствие, две години бяхме в управлението“, допълни Марков. 

Сред кандидат-депутатите на „Реформаторски блок – Глас народен” има и четирима лекари, като всеки от тях е от различна специалност. Това са д-р Георги Митев, лабораторният лекар д-р Васил Костадинов, хирургът д-р Цветомир Цветков и специалистът по вътрешни болести и спешна медицина Иван Събев. Те са експертното ядро, което сподели важни идеи за здравната реформа.

„Целта ни е достъпно и гарантирано здравеопазване. Трябва да бъде завършена електронната идентификация на пациентите с електронна карта и електронно досие. С един ПИН код, те трябва да имат достъп до цялата документация, свързана с личното здраве“, заяви д-р Васил Костадинов, управител  на Медицинска лаборатория „ЛИНА” - кандидат за народен представител от гражданската квота.

Реформаторският блок ще работи за втори стълб на здравно-осигурителната каса, който да покрива всички останали възможни осигуровки и застраховки, които да покриват лечението, допълни д-р Костадинов.

Третият в листата е адвокат Здравко Костов от партията на Светльо Витков - Глас народен. Той подчерта необходимостта от продължаване на реформата в съдебната система.

В листата участват  и уважавани преподаватели, като доц. д-р Пенка Георгиева  от Бургаския свободен университет. Доц. Георгиева има важни разработки в областта на математиката и изкуствения интелект.

„Силно подкрепям идеята до 2020г. за образование да се отделя до 4,5% от брутния вътрешен продукт и 1,1% за развитие на наука  и иновации, защото аз вярвам, че науката е тази, която движи обществото напред в развитието му”, каза доц. Георгиева.

Освен нея има и още един математик -  Красимир Коларов, който преподава в Университет „Проф. д-р Асен Златаров”.

Реформаторите стоят твърдо зад машинното гласуване, нещо повече, те искат да остане само то, като отпадне конвенционалното. То ще е нещо като мек образователен ценз, обясни Костадин Марков.

Текст и снимки  burgasdream.com

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови