Окървавеният Лондон е в пълна блокада

Вижте телефоните, на които можете да получите информация за своите близки в Лондон. Няма данни за пострадали български граждани при двете свързани терористични атаки в Лондон в събота вечерта, съобщи българският посланик във Великобритания Костантин Димитров.

Български граждани, които желаят да получат актуална информация или да подадат сигнал за техни близки и познати, могат да го направят на дежурния телефон на българското посолство в Лондон:

При избиране от Обединеното кралство: 020 7581 3144

При избиране от България: 00 44 20 7581 3144

Британските власти публикуваха горещи телефони, на които също може да се получи информация за пострадали граждани във връзка с инцидентите:

При избиране от Обединеното кралство: 0800 096 1233, 0207 158 0197

При избиране от България: 00 44 800 096 1233; 00 44 207 158 0197

След терористичните инциденти в Лондон през нощта на 3 срещу 4 юни 2017 г. в българското посолство незабавно е сформиран кризисен щаб, който следи ситуацията и поддържа постоянна връзка с местните власти.

Междувременно броят на пострадалите при двете атаки расте. По-рано бе съобщено за 6 жертви и около 40 ранени, не вече се уточнява, че пострадалите са 48 при двете атаки.  Тримата нападатели са ликвидирани, съобщи британската полиция.

"В Лондон има полиция навсякъде, в небето кръжат хеликоптери, но снощи имаше паника и усещането, че никой не е в безопасност". Това разказа за бТВ българката Добрияна Тропанкева, която живее до "Лондон бридж”, където снощи беше извършена терористична атака.

Бял микробус се вряза в пешеходци на "Лондон бридж”, а малко по-късно нападателите атакували с нож хора в заведение на пазара "Бъроу”. По последни данни жертвите са 6, а ранените към 50. Полицията съобщава, че е застреляла трима нападатели.

Добрияна Тропанкева се е прибирала снощи от концерт с метрото. Метростанцията при "Лондон бридж” е била затворена вече. "Трябва да има голям инцидент, за да се затвори такава голяма станция", коментира тя. Сънародничката ни видяла блокираните от полицията улици около мястото на атентата и уплашени хора. На всички им се е налагало да се придвижват пеша. 

"И ние можехме да сме там, ако бяхме взели метрото по-рано", казва българката.Хотели са дали подслон на хора в центъра на Лондон, които не са имали възможност да се приберат.

И днес мерките са сигурност обхващат голям район от мястото на атентатите, а полицията проверява всеки в близост до мястото.

 

 

Добавете коментар


Защитен код
Обнови