
Гърция обмисля да въведе данък върху имотите, които не се отдават под наем, за да намали жилищната криза.
Гърция се задъхва под тежестта на жилищната криза, коментират експерти в медиите.
Досега мерките, въведени от правителството за увеличаване на предлагането на жилища, не дадоха желания резултат, посочват проучвания сред младите гърци, съобщава БНР.
Правителството подготвя нов данък, който ще се плаща от хората, които държат жилищата си празни, съобщават финансови експерти. Те смятат, че в този случай собствениците ще бъдат принудени или да продадат имота си, или да го отдадат под наем.
Новият данък ще бъде допълнение към данъка върху недвижимия имот.
Все по-непосилно за родителите стана наемането на квартира за студенти, като в Атина, поради ниското предлагане, наемът се е увеличил със 147% в последните години.
Правителството финансира част от разходите за ремонт на жилище, но при условие че след това поне три години ще се отдаде под наем. Брокери съобщават, че много от собствениците нямат дори първоначални средства, за да започнат ремонт, а и не желаят да продават апартаментите си.
**
Вижте новите предложения от Дом Инфо ООД:
***
***
***
Паркоместа в подземен гараж
***
Двустаен с възможност за тристаен + паркомясто в цената
***
Мезонет с морска панорама, акт 16
***
Просторен тристаен апартамент, 123 кв.м, с асансьор
***
БЕЗ КОМИСИОН! Къща в строеж в уникален комплекс
***
3-етажна къща близо до морето
***
За огледи тел. 0895 625 505
Дом Инфо
Как се продава ипотекиран имот?





