„В Европа няма такова понятие „диво къмпингуване” – местата са регламентирани и се поддържат от някого. Недопустимо е да се къмпингува в земеделски земи или в гори край плажовете. Една част от хората може да почистват след себе си, но повечето замърсяват околната среда. Освен това какъв е тогава смисълът да се инвестира в места със статут на къмпинги ”, коментира Андрей Василев. Той представлява и фирмата "Къмпинг Градина” ЕООД, собственик на едноименния къмпинг край Созопол, който вече носи името „Южен бряг”,съобщи самия той в интервю за Дарик. На фирмата тежи и точещо се с години дело със Николай Банев за част от материалната база на новопокръстения къмпинг.
Бизнесменът е търговски директор и на „Лазурен бряг 91” ЕООД. Високите такси са причината „Лазурен бряг 91” да се откаже от концесиите на плажовете в „Аспарухово” и „Кабакум юг”. Годишната вноска за всички градски плажове е около 420 000 лв., докато за ивицата в южния варненски квартал е 300 000 лв. В същото време разходите за един спасителен пост на месец са 6 700 лв., посочи като пример Василев. Той изтъкна също новите изисквания платените чадъри да заемат до 50 % от стопанисаните плажове, докато в предишни години е можело да бъдат разположени върху 80 % от териториите. Мръсната от години вода заради Шокаровия канал е причината „Лазурен бряг 91” да се откаже и от стопанисването на Офицерския плаж.
Коментари
А за Офицерския плаж направо се чудя държавата като не е решила проблема със Шокаровия канал как иска да го отдава на концесия.
RSS на коментарите по тази тема